Pál a Kolosséiakhoz írt levél 2. fejezetében azt tanácsolja a hívőknek, hogy 'Krisztusban éljetek!'
Majd ezt tanácsolja nekik: " Éppen ezért, mivel befogadtátok Jézust, mint Krisztust és Urat, egész életmódotokat igazítsátok hozzá!Mélyen gyökerezzetek bele Krisztusba — ő legyen az a szilárd alap, amelyre az életetek felépül! Erősödjön meg a benne való hitetek, és mindenben szüntelen adjatok hálát Istennek — ahogyan azt tanultátok! "
Pál nem csak nekik írta ezt a tanácsot, hanem mindannyiunknak. Így fogadjuk ezt meg, álljunk a helyünkre, a hitbeli helyünkre, és szüntelen áldjuk a mi Urunkat! Tegyük ezt minden napon! Ámen!
"Egyszer csak megjelent előttük az Örökkévaló egyik angyala, és az Örökkévaló dicsősége körülragyogta őket. A pásztorok nagyon megrémültek,10 de az angyal ezt mondta nekik: „Ne féljetek, mert nagy örömhírt hoztam nektek, amelynek az egész nép örülni fog!11 Megszületett ma nektek a Szabadító a Dávid városában, ő az Úr, a Messiás."
A mi Szabadítónk megszületése után betöltötte az Atya tervét. Felnőtt férfivá lett, majd bemerítkezett víz által és Szent Szellem által, tanított,gyógyított,csodákat tett, példát mutatott nekünk, kinevelte tanítványait, újra közel hozta Isten országát az emberekhez, majd betöltötte az Atya akaratát, és meghalt értünk, a mi bűneink miatt. De dicsőség a mi Urunknak, mert 3 napra rá feltámasztotta a Fiút, aki most is él, közöttünk, bennünk, és közben jár értünk az Atyánál, az Ő jobbján ülve. Hát nem csodálatos, dicsőségre, dicséretre méltó!?
Kövessük mindannyian azt a példát, ami az Úr Jézus mutatott nekünk alázatban, kegyelemben, szeretetben a mai napon, és minden napon! Ámen!
Miközben a Róma 8:35-öt olvastam, végiggondolva.... Pál nagyon sok helyzetet felsorolhatott volna, de felesleges lett volna...hiszen semmi,de semmi nem választhat el minket szeretett Jézusunktól!
Az egyik kedvencem ez az igeszakasz....
Hogy is kezdi Pál? : "Mit is lehetne még hozzátenni ezekhez? Mivel Isten velünk van, ki lehet ellenünk?!"
És valóban ki is lehetne ellenünk...nem létezik az a körülmény, helyzet, ember, még az ördög sem aki elválaszthatna minket....hiszen hogyan folytatja Pál? : "Mindezek ellenére, minden nehéz helyzetben mi vagyunk a győztesek! Sőt, még annál is többek — ő általa, aki szeretett bennünket."
Bizony még annál is többek vagyunk...az Atya Isten féltő szerelemmel szeretett gyermekei!
Köszönöm Neked Atyám mindent elsöprő szereteted, köszönöm, hogy saját magad áldoztad fel azért, hogy én ma Veled élhessek. A kegyelmedben, a szeretetedben, amely megtart és elfedez engem ettől a világtól!
Köszönöm Uram a hitem, hogy semmi nem választhat el Tőled, és hogy örökre Velem leszel! Köszönöm, hogy tudom, hogy a Tiéd vagyok! Szeretlek Uram! Ámen!
Dávid a Zsoltárokban 22 alkalommal használja a "kőszikla", és 23 alkalommal "a szabadító" nevet Istenre.
Ismerjük Dávid hátterét, körülményeit, így tudhatjuk, hogy mennyire fontos volt saját magának is, hogy ennyiszer ezt megfogalmazza, hiszen ez őt is erősítette, tartotta Isten útján. Ahogy Dávidot, úgy bennünket is erősít, minden napon, Testvéreim. Hiszen ahogy Dávidnak, nekünk is szükségünk van a hitünk erősítésére. Ezek a zsoltárok, mint jó illatú áldozatok szállnak fel Atyánkig, ahogy Dávidtól, úgy tőlünk is.
Hosszú ideje minden reggel és este egy zsoltárral kezdem és fejezem be a napot. Sokszor még hangosan is olvasom. És annyira csodálatos így kedveskedni Isten számára.
Kedveskedjünk így neki minden napon, minden cselekedetünkkel.
Igazán nagyon szégyellem magam amiatt, hogy a lelkesedésem fogytával abbamaradt a blog írása. Isten indított erre, de én, (az ember) mindig találtam programot, kifogást, így szépen lassan elmaradt ez igék és a gondolatok közzé tétele! Bocsássátok meg restségek, és kérlek fogadjátok meleg szívvel, hogy a mai naptól folytatódik a blog! :)
A reggeli áhítatomkor ma az efézusi gyülekezethez írt levelet vettem górcső alá, és dicsőség a mi Urunknak, aki jelenlétével sok mindenre rávilágított a levél igazságaival kapcsolatban.
Az egyik legfontosabbat megosztom Veletek is. "Most viszont meg akarja mutatni sokoldalú bölcsességét az Eklézsia közreműködésével a mennyei hatalmasságoknak és fejedelmeknek. Ez felel meg Isten örök tervének, amelyet Urunkban, Krisztus Jézusban valósított meg." Efezus 3:10-11
Atyánk tervei csodálatosak, elcsodálkozom ezen minden egyes alkalommal. Maga az örömüzenet is csodálatos, hiszen az ebben, és Jézusunkban vetett hitünknek köszönhetjük az életünket.
Szívünk percről-perce csordultig telik hálával Istenünk szeretetét megköszönve,és nagylelkűségét, és azt, hogy egy Testhez, az Eklézsiához tartozhatunk. És Atyánk csodálatos tervének folytatása itt kezdődik. Általunk mutatja meg a mennyei hatalmasságoknak az Ő sokoldalú bölcsességét. Értjük mi ezt a dolgot???
Használ bennünket! Méghozzá nem is akármire!
Tapasztalatom szerint nagyon sokszor érkezik meg egy ember életében az az érzés, hogy haszontalan, semmire sem képes, semmire sem való. És itt kereszteződnek Isten tervei, hiszen Ő minket, embereket használ arra, hogy mutassa az Ő bölcsességét és erejét a mennyei hatalmasságok előtt. Hát nem csodálatos...megbocsátotta a bűneinket, az életét adta értünk, általa új életet kaptunk...és még használ is bennünket. És ez csak a kezdet. Hiszen a mi Urunk jókedve és szuverenitása szerint egyen-egyenként még megajándékozott bennünket, szintén azért, hogy a különböző helyzetekben kedve szerint használhasson bennünket.
Végeláthatatlanok Istenünk tökéletes tervei, csodálatra méltók!
Köszönöm Neked drága Uram tökéletességed, amely minden napon megmutatkozik életünkön. Köszönöm Neked áldozatodat, és hogy ezáltal új életem lehet. Hálás vagyok, hogy közösségbe helyeztél Uram, amelynek Te, Jézusom, Te vagy a feje. Köszönöm a testvéri közösséget, és hogy testvéreimen keresztül is Téged láthatlak, Uram. Add kérlek, hogy ezzel a feladattal, amit ránk bíztál, jól tudjunk bánni, és hogy mint szorgos hangyák, úgy vihessünk el másoknak a Te szeretetednek hírét, az Örömüzenetet. Kérlek kenj fel erre a feladatra bennünket. Tégy minket az állhatatosságban és az engedelmességben a célig kitartóvá..
Minden vágyam, hogy az életemmel Téged dicsőítselek. Köszönöm a szereteted és a törődésed! Szeretlek!
Az Úr Jézus nevében! Ámen!
Szeretnék Nektek ajánlani egy filmsorozatot, amelyet a NiceLife oldalon találhattok meg. A Bibliát dolgozza fel, 10 részben. Minden szerdán 2 új rész válik elérhetővé.
Az első 4 részt így meg tudjátok tekinteni a következő linken: